AnkaraKart

Nasıl Kullanılır

Tam, İndirimli ve Serbest AnkaraKart Kullanımı

AnkaraKart Çeşitleri AnkaraKart'ınız ile geçiş yapmak için toplu taşıma araçları veya istasyonlarında bulunan kart okuma cihazlarına AnkarKart'ınızı yakınlaştırmanız yeterlidir. İşleminiz anında gerçekleşerek, kullandığınız AnkaraKart özelliğine göre bir binişlik tutar AnkaraKart'ınıza yüklü bakiyenizden düşülür. Kart okuma cihazının, kartın okunmasını teyit eden ses ve yeşil yanan ışık aracılığıyla ulaşım ücretinin ödenmiş olduğu anlaşılır. Kartınızda kalan bakiyeyi de kart okuma cihazlarının ekranında görebilirsiniz.

Geçiş ücretinizi AnkaraKart’ınız aracılığıyla hızlı, modern ve ekonomik bir şekilde ödemiş olursunuz. AnkaraKart’ınız sayesinde bozuk paralar ile uğraşmadan , bilet temin edememe gibi sıkıntılar yaşamadan hızlı geçiş ve seyahat imkanına sahip olursunuz.

Tek Kullanımlık AnkaraKart Kullanımı

AnkaraKart Çeşitleri Eğer Tek Kullanımlık AnkaraKart’ınız var ise, AnkaraKart'ınızı aynı kart okuma cihazının üst kısmında yer alan yuvaya yerleştirilmeli, cihazdan onay sesi geldikten sonra geri almalı ve tüm yolculuk esnasında yanınızda saklamalısınız.