AnkaraKart

AnkaraKart Çeşitleri

AnkaraKart; Kullanıcılar için en avantajlı olacak şekilde beş kart çeşidiyle hazırlanmıştır.Güvenceli AnkaraKart

Güvenceli AnkaraKart

Mevcut TAM AnkaraKart'ların ek güvence özelliklerine sahip olanıdır. Güvenceli AnkaraKart'ınızı bayilerimizden, İşlem Merkezlerimizden alabilirsiniz. Mevcutta varolan TAM AnkaraKart'ınıza ve İndirimli AnkaraKart'ınıza güvence özelliği eklemek için ise bayilerimizden ve İşlem Merkezlerimizden kartınıza Güvence Yükleyici AnkaraKart şifresi alabilirsiniz.

Bayilerimizden, kiosklarımızdan TL yükleme yaparak Ankara'daki toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

Güvenceli AnkaraKart; sahiplerinin kartlarının kaybolması/çalınması durumunda yeni kart bedeli, kart gönderim ücreti ve kart sahiplerinin kartını kaybettiklerini beyan ettikleri an ile kart bakiyesine bloke konulması arasındaki zaman aralığında gerçekleşen yetkisiz kullanım tutarını olay başına 20TL'ye kadar güvenceye alır.

Güvenceli AnkaraKart yalnızca kartınızı güvence altına almakla kalmaz, aynı zamanda yeni kartınızın talebiniz üzerine adresinize teslimatını da sağlar.

Güvenceli AnkaraKart İşlemleri için tıklayınTam AnkaraKart

Tam AnkaraKart

Bayilerimizden, Smart veya Mini Banko cihazlarımızdan TL yükleme yaparak, Ankara’daki tüm toplu taşıma araçlarında kullanabileceğiniz ulaşım kartıdır. Tam AnkaraKart’ınızı bayilerimizden, AnkaraKart İşlem Merkezleri’mizden veya Smart Banko’lardan alabilirsiniz. AnkaraKart avantajlarından faydalanabilmek için Tam AnkaraKart'ınızı aldıktan sonra Online İşlemler > Kart Tanımlama menüsünden AnkaraKart'ınızı hesabınıza tanımlayarak kişiselleştirebilirsiniz.

Tam AnkaraKart anonim bir karttır. Kartınızı online işlemler menüsünden kişiselleştirerek herhangi bir kayıp veya çalıntı durumunda bakiyenizin yeni Tam AnkaraKart'ınıza yüklenmesini sağlayabilirsiniz.AnkaraKart Çeşitleri

İndirimli AnkaraKart

Öğrenci ve öğretmenlerin aşağıda belirtilen evraklar ile AnkaraKart İşlem Merkezleri'ne başvuru yapılarak alınan kişiselleştirilmiş kartlardır. Kişiye özel olan bu kartların başkaları tarafından kullanımı yasaktır. Böyle durumlarda karta el konularak kart kara listeye alınmaktadır.

AnkaraKart İşlem Merkezlerinde, indirimli kart alırken yanınızda bulunması gereken evrakların listesine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.


Gerekli Evraklar
Öğretmen ÖğrenciAnkaraKart Çeşitleri

Serbest AnkaraKart

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi kişilere veya belirli kurum personeline verilen, ücretsiz veya süreli ücretsiz geçiş sağlayan kartlardır. Serbest AnkaraKart’lar, Kart İşlem Merkezlerinden verilmektedir.

Gerekli Evraklar
Gazi ve Eşi, Şehit Dul ve YetimleriSarı Basın Kartı SahipleriEmniyet Hizmetleri Sınıfı PersoneliBelediye ZabıtasıAnkaraKart Çeşitleri

Kullan-At AnkaraKart

Kullan-At AnkaraKart’lar, tek geçiş sağlayan ulaşım kartlardır. Her geçiş için yeni bir tek kullanımlık kart alınması gerekmektedir.